Kina underglasyrblått
2017-01-24
435263
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIK, SÅSSNIPA, VAS, 3 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 14 cm, diameter ca 19-22 cm
Såssnipan med lagningar