Kina underglasyrblått

Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIK, SÅSSNIPA, VAS, 3 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 14 cm, diameter ca 19-22 cm

Såssnipan med lagningar

435263

2017-01-24