På kryss med Ellinor med dedikation av Taube 1923

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

DEDIKATION OCH DIKT AV TAUBE. TAUBE, EVERT. På kryss med Ellinor. 1923.
Dedikation med dikt till Aron och Ruth Gerle på smutstitelbladet, daterad julafton 1923.
Originalomslag.

Aron Gerle (1860-1930, svensk konstnär).

Zustandsbeschreibung

Något nött, tejplagningar, några smärre revor.

435280

2017-01-25