På kryss med Ellinor med dedikation av Taube 1923
Klubbat för:
1 500 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
DEDIKATION OCH DIKT AV TAUBE. TAUBE, EVERT. På kryss med Ellinor. 1923.
Dedikation med dikt till Aron och Ruth Gerle på smutstitelbladet, daterad julafton 1923.
Originalomslag.
Aron Gerle (1860-1930, svensk konstnär).
Zustandsbeschreibung
Något nött, tejplagningar, några smärre revor.
435280
2017-01-25