Colt Army
Klubbat för:
50 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, Colt 1860 Army No 40223, tillverkad 1862, kaliber .44, graverad pipa och stomme med spår av förgyllning, 8-tums pipa med text:-ADDRESS COL SAMl COLT NEW-YORK U.S AMERICA-, stommen märkt Colts Patent, kolv i elfenben, längd 35 cm
Senare hölster medföljer
slitage
435297
2017-02-02