Ritningar över trädgårdar av Axel Olsson 1890-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

11 TRÄDGÅRDSRITNINGAR AXEL OLSSON (titel på pärmen). Ca 1895-97.
Originalpärm, mått 65x55 cm, teckningar i varierande mått, bl a. Salsta slott, Sjötäppan Saltsjöbaden.

Nött solkad pärm, ritningar med fläckar, vissa skador.

435306

2017-01-25