Skeppsporslin
Klubbat för:
8 200 SEK
1 500 SEK
SKEPPSPORSLIN, Kungliga Svenska segelsällskapet, ca 35 dlr., Nordiska Kompaniet, Rörstrand, dekor av blå bård samt "SSS", i trälåda, bestående av: 4 mattallrikar, 4 assietter, 2 uppläggningsskålar, 4 kaffekoppar med fat, 4 glas, bestick 12 dlr., lådans mått 26x38 cm, höjd ca 25 cm
Smärre slitage, lådan med repor
435329
2017-01-25