Skeppsporslin

Skeppsporslin
Skeppsporslin
Skeppsporslin
Skeppsporslin
Skeppsporslin
Skeppsporslin
Skeppsporslin
Skeppsporslin
Skeppsporslin
Skeppsporslin

Klubbat för:

8 200 SEK

1 500 SEK

SKEPPSPORSLIN, Kungliga Svenska segelsällskapet, ca 35 dlr., Nordiska Kompaniet, Rörstrand, dekor av blå bård samt "SSS", i trälåda, bestående av: 4 mattallrikar, 4 assietter, 2 uppläggningsskålar, 4 kaffekoppar med fat, 4 glas, bestick 12 dlr., lådans mått 26x38 cm, höjd ca 25 cm

Smärre slitage, lådan med repor

435329

2017-01-25