Tallrikar Rörstand

Tallrikar Rörstand
Tallrikar Rörstand
Tallrikar Rörstand
Tallrikar Rörstand
Tallrikar Rörstand
Tallrikar Rörstand

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

TALLRIKAR, 5 st., flintgods, Rörstrand, 1800-talets början, genombrutet brätte med målad dekor i grönt, diameter 23,5 cm, en tallrik med lagning medföljer

Zustandsbeschreibung

Slitage

435364

2017-01-25