Glasvas Vicke Lindstrand

Glasvas Vicke Lindstrand
Glasvas Vicke Lindstrand
Glasvas Vicke Lindstrand
Glasvas Vicke Lindstrand
Glasvas Vicke Lindstrand
Glasvas Vicke Lindstrand

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, vas, glas, signerad Orrefors T.9.R.A.5., optikblåst, med slipad och graverad dekor av sjöjungfru med skepp, gravyr "Sandhamnsregattan 1940 1 Pris", höjd ca 27 cm

Repor, gravyr, botten med påskrift

435379

2017-01-25