Tvättfat Imari

Tvättfat Imari
Tvättfat Imari
Tvättfat Imari
Tvättfat Imari
Tvättfat Imari
Tvättfat Imari
Tvättfat Imari
Tvättfat Imari

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TVÄTTFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 39 cm

Lagningar, nagg, slitage

435396

2017-01-25