Vaser Orrefors

Vaser Orrefors
Vaser Orrefors
Vaser Orrefors
Vaser Orrefors
Vaser Orrefors
Vaser Orrefors

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ORREFORS, vaser, 2 st, Nils Landberg och Sven Palmqvist, signerade Orrefors Landberg 2412. B1.0.resp. Orrefors P. 2600 B2.2.a , dekor i form av flicka med fåglar resp. flicka med blomster, höjd ca 24 cm vardera

Landbergvasen med mindre nagg samt gravyr, båda med bläckpåskrifter i botten.

435410

2017-01-25