Vaser Orrefors
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ORREFORS, vaser, 2 st, Nils Landberg och Sven Palmqvist, signerade Orrefors Landberg 2412. B1.0.resp. Orrefors P. 2600 B2.2.a , dekor i form av flicka med fåglar resp. flicka med blomster, höjd ca 24 cm vardera
Landbergvasen med mindre nagg samt gravyr, båda med bläckpåskrifter i botten.
435410
2017-01-25