Nils Justelius tennljusstakar
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 200 SEK
NILS ERIC JUSTELIUS (mästare i Eksjö 1820-1866): 1 par, tenn, stämplade Nils Justelius, Ekesiö, räfflat kolonnskaft på kvadratisk fot, höjd ca 11,5 cm vardera
Ljushattar saknas, bucklor/skador
435421
2017-01-25