Vas Kina

Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, hänklar i form av djurhuvuden, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger samt järnoxid, botten med "hemlig, an hua" stämpel, höjd ca 28 cm

Smärre slitage

435498

2017-01-26