Ytterfoder Kina

Ytterfoder Kina
Ytterfoder Kina
Ytterfoder Kina
Ytterfoder Kina
Ytterfoder Kina
Ytterfoder Kina
Ytterfoder Kina
Ytterfoder Kina

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

YTTERFODER, porslin, Kina, 1900-tal, utsvängd mynning, dekor av parställda drakar med den brinnande pärlan i underglasyrblått, diameter ca 48 cm, höjd ca 21 cm

Nagg, smärre slitage

435657

2017-02-13