Wedgwood Napoleon Ivy
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
WEDGWOOD, "Napoleon Ivy", matservis, 67 dlr, porslin, England, 1900-tal, bestående av: 10 flata mattallrikar, 14 djupa mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 12 frukostskålar, terrin, såssnipa, 2 uppläggningsfat, skål, tekanna, gräddkanna, sockerskål, mattallrikens diameter ca 25 cm
Vissa delar 2:a sortering, såssnipan med nagg, annat nagg kan förekomma
435710
2017-01-27