Wedgwood Napoleon Ivy

Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

WEDGWOOD, "Napoleon Ivy", matservis, 67 dlr, porslin, England, 1900-tal, bestående av: 10 flata mattallrikar, 14 djupa mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 12 frukostskålar, terrin, såssnipa, 2 uppläggningsfat, skål, tekanna, gräddkanna, sockerskål, mattallrikens diameter ca 25 cm

Vissa delar 2:a sortering, såssnipan med nagg, annat nagg kan förekomma

435710

2017-01-27