Dryckesbehållare flintgods

Dryckesbehållare flintgods
Dryckesbehållare flintgods
Dryckesbehållare flintgods
Dryckesbehållare flintgods
Dryckesbehållare flintgods
Dryckesbehållare flintgods

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DRYCKESBEHÅLLARE, flintgods, 1900-talets början, vitglaserad med gröna rönder, dekor av kartusch märkt "Whisky", tappkran i mässing, höjd ca 29, 26x22 cm

Krackeleringar, enstaka nagg, lock med spricka

435763

2017-01-28