Dryckesbehållare flintgods
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DRYCKESBEHÅLLARE, flintgods, 1900-talets början, vitglaserad med gröna rönder, dekor av kartusch märkt "Whisky", tappkran i mässing, höjd ca 29, 26x22 cm
Krackeleringar, enstaka nagg, lock med spricka
435763
2017-01-28