Carl Larsson etsning

Carl Larsson etsning
Carl Larsson etsning
Carl Larsson etsning
Carl Larsson etsning

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CARL LARSSON (1853-1919): "Kersti i svart", signerad C.L. i blyerts, etsning, état 1 (av 2), ca 14,8x19,9 cm, utförd 1909, efter en akvarell från 1905 föreställande konstnärens dotter Kersti.
LITTERATUR: Hjert & Hjert 68

Gullnad

435961

2017-01-27