Kämmer & Reinhardt biskvi docka

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KÄMMER & REINHARDT BISKVI FLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt "K*R, Simon & Halbig, 126, 50", insatta bruna blundögon i glas sk "Flirty eyes", öppen mun, brun hårperuk, kulledat "Toddler" kropp i trä och massa, klädd i strumpor och skor, vita underbyxor med spets, vit klänning, längd ca 60 cm

Ett finger saknas, färgen på ögonlocken med slitage

436029

2017-01-30