Damdocka biskvihuvud

Damdocka biskvihuvud
Damdocka biskvihuvud
Damdocka biskvihuvud
Damdocka biskvihuvud
Damdocka biskvihuvud
Damdocka biskvihuvud

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BISKVI DAMDOCKA, 1800-talets slut, huvud med sköld otydligt märkt:256 eller 236, insatta fasta blå ögon, sluten mun, bemålat och skulpterat blont hår, kropp i stoppat tyg/vit nappa, halvarmar i celluliod, klädd i blommig klänning, längd ca 60 cm

Senare arm, en arm saknas, kropp med slitage

436089

2017-01-30