Le Corbusier fåtöljer
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LE CORBUSIER, PIERRE JEANNERET och CHARLOTTE PERRIAND, fåtöljer, 1 par, modell LC1, formgivna ca 1928, sits i svart koskinn, stomme i förkromad metall, armlän i läder, märkta le Corbusier Cassina i stålet samt numrerade 48875, sitthöjd ca 38 cm
Koskinn med visst slitage, nötning
436297
2017-01-29