Le Corbusier fåtöljer

Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer
Le Corbusier fåtöljer

Klubbat för:

15 500 SEK

10 000 SEK

LE CORBUSIER, PIERRE JEANNERET och CHARLOTTE PERRIAND, fåtöljer, 1 par, modell LC1, formgivna ca 1928, sits i svart koskinn, stomme i förkromad metall, armlän i läder, märkta le Corbusier Cassina i stålet samt numrerade 48875, sitthöjd ca 38 cm

Koskinn med visst slitage, nötning

436297

2017-01-29