KA Pehrson akvarell

KA Pehrson akvarell
KA Pehrson akvarell
KA Pehrson akvarell
KA Pehrson akvarell

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARL AXEL PEHRSON (1921-2005): "Dictyopterus affinis", signerad och daterad K.A.Pehrson-52, akvarell, ca 8X12cm
Proveniens, Riksförbundet för bildande konst, utsällning 119.
Se Ulf Linde´s bok Karl Axel Pehrson sid 21, 22

436349

2017-01-29