Ljusstakar tenn 1786

Ljusstakar tenn 1786
Ljusstakar tenn 1786
Ljusstakar tenn 1786
Ljusstakar tenn 1786
Ljusstakar tenn 1786
Ljusstakar tenn 1786

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, gustavianska, tenn, fyrstämplade Carl Gustaf Malmborg (mästare i Stockholm 1767-1806) Stockholm 1786, räfflad kolonn på klockat postament med bårder, höjd 21 cm

Smärre bucklor, saknar ljusmanschetter, mindre lagning

436356

2017-01-29