Ljusstakar tenn 1786
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, gustavianska, tenn, fyrstämplade Carl Gustaf Malmborg (mästare i Stockholm 1767-1806) Stockholm 1786, räfflad kolonn på klockat postament med bårder, höjd 21 cm
Smärre bucklor, saknar ljusmanschetter, mindre lagning
436356
2017-01-29