Bordslampor glaserat lergods
Klubbat för:
350 SEK
1 000 SEK
BORDSLAMPOR, 2 st, lergods, 1960-tal, polykromt glaserade, varav en signerad Ninnie (Ninnie Charlotta Forsgren) samt bär etikett Bromma Keramik, höjd ca 45 resp 64 cm
Sen större bordslampan med spricka
436463
2017-01-30