Bordslampor glaserat lergods

Bordslampor glaserat lergods
Bordslampor glaserat lergods
Bordslampor glaserat lergods
Bordslampor glaserat lergods

Klubbat för:

350 SEK

1 000 SEK

BORDSLAMPOR, 2 st, lergods, 1960-tal, polykromt glaserade, varav en signerad Ninnie (Ninnie Charlotta Forsgren) samt bär etikett Bromma Keramik, höjd ca 45 resp 64 cm

Sen större bordslampan med spricka

436463

2017-01-30