Soffa gustaviansk 1800-tal
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-talets första del, bemålad furu, vågformad spjälrygg och karmar, skuren dekor av bandfläta, fleuroner, räfflor, senare plymåer/kuddar, höjd ca 98,5, längd 182, sitthöjd 45 cm
Slitage, renoverad, kompletterad, delvis ombyggd, färgbortfall, något ostadig
436865
2017-02-01