Skrivschatull England
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKRIVSCHATULL, England, 1800-talets andra hälft, fanérat i jakaranda, infälld nyckelskylt och monogramskylt och listverk i vitmetall, höjd ca 13, 38x27 cm, nyckel finns
Dragknoppar saknas, locket har slagit sig ngt (defekt låsfunktion), invändigt slitage
437001
2017-02-01