Skrivschatull England

Skrivschatull England
Skrivschatull England
Skrivschatull England
Skrivschatull England
Skrivschatull England
Skrivschatull England
Skrivschatull England
Skrivschatull England

Klubbat för:

400 SEK

1 000 SEK

SKRIVSCHATULL, England, 1800-talets andra hälft, fanérat i jakaranda, infälld nyckelskylt och monogramskylt och listverk i vitmetall, höjd ca 13, 38x27 cm, nyckel finns

Dragknoppar saknas, locket har slagit sig ngt (defekt låsfunktion), invändigt slitage

437001

2017-02-01