Samling silverbestick Gustav Jansson.
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUSTAV JANSSON, bestick, 20 dlr, silver, "Diplomat", CG Hallberg, bestående av: 3 skedar, längd 18,5, 3 knivar, längd 15,5, 3 gafflar, längd 14,5, 4 gafflar, längd 17,5, sked längd 11 cm, medföljer gör 7 skedar modell "Svensk rund" samt 2 skedar "Svensk spetsig", samtliga delar kontrollstämplade, totalvikt exkl. knivar med rostfritt blad ca 585 g
Vissa repor
437137
2017-02-03