Matsalsgrupp design Wretling
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FIRMA OTTO WRETLING, matsalgrupp, 9 dlr, 1930-tal, rokokostil, bemålad, delvis bronserad, skuren dekor, lösa stoppade sitsar klädda i rosarandigt ylletyg, bordets mått höjd ca 77, 105x163, 2+2 iläggsskivor medföljer, bredd 66 resp 30, sitthöjd 44 cm, två lösa stödben medföljer
Bordet med färgbortfall, bruksslitage smärre ytskador, klädsel med fläckar
437174
2017-02-03