Matsalsgrupp design Wretling

Matsalsgrupp design Wretling
Matsalsgrupp design Wretling
Matsalsgrupp design Wretling
Matsalsgrupp design Wretling
Matsalsgrupp design Wretling
Matsalsgrupp design Wretling
Matsalsgrupp design Wretling
Matsalsgrupp design Wretling
Matsalsgrupp design Wretling
Matsalsgrupp design Wretling

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FIRMA OTTO WRETLING, matsalgrupp, 9 dlr, 1930-tal, rokokostil, bemålad, delvis bronserad, skuren dekor, lösa stoppade sitsar klädda i rosarandigt ylletyg, bordets mått höjd ca 77, 105x163, 2+2 iläggsskivor medföljer, bredd 66 resp 30, sitthöjd 44 cm, två lösa stödben medföljer

Bordet med färgbortfall, bruksslitage smärre ytskador, klädsel med fläckar

437174

2017-02-03