Buffé design Wretling

Buffé design Wretling
Buffé design Wretling
Buffé design Wretling
Buffé design Wretling
Buffé design Wretling
Buffé design Wretling
Buffé design Wretling
Buffé design Wretling
Buffé design Wretling
Buffé design Wretling

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STIG WRETLING, buffé, Firma Otto Wretling, Umeå, 1930-tal, rokokostil, bemålad, delvis bronserad, skuren dekor, dörrspeglarna med dekor av landskap, signerade och daterade -31, höjd ca 90, 183x54 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Ytfläckar, smärre slitage

437189

2017-02-03