Vas Kina

Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1900-talets början, kvadratisk form, med hänklar i form av fohundsmaskaroner, motiv av Jiu Tian Xuan Nu i sepia samt emaljfärger, sångfåglar i träd, kalligrafi, höjd ca 40 cm

Glasyrnagg, smärre nagg

437207

2017-02-03