Akvareller med motiv från Pompeji,
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POMPEJI. "C. 20 bl. Friser och komiska Basreliefer från Isis tempel, m.fl. i Pompeji" (handskriven omslagstitel).
20 akvareller, ca 150x230, monterade på gråpapper eller lösa. Odaterade (ca 1800-1830). Inlagda i pappersfolder med vattenmärke Giovanni eller fransk lilja.
Se text
437345
2017-02-16