Olle Ängkvist pappersrelief

Olle Ängkvist pappersrelief
Olle Ängkvist pappersrelief
Olle Ängkvist pappersrelief
Olle Ängkvist pappersrelief
Olle Ängkvist pappersrelief
Olle Ängkvist pappersrelief

Klubbat för:

7 000 SEK

6 000 SEK

OLLE ÄNGKVIST (1922-2006), Huvud - Pappersrelief, signerad och daterad Olle Ängkvist sept. -69, gouache på papperscollage i diorama, yttermått 54x44x9 cm

PROVENIENS: Första pris i Dagens Nyheters konstförenings lotteri 1969. I samma ägo sedan dess

437392

2017-02-02