Seton Ekolsund Böcker 1700-tal 2 vol.

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GÅRDS-FOGDE INSTRUCTION, eller underrättelse för gårds-fogdar och landt-hushållare, fjärde upplagan, 1775, samt Chemiens beskaffenhet och nytta, del 2, båda samtida hlfr band, titlar i guldsnitt på ryggarna, exlibris Seton of Ekolsund, den senare med utvikbar plansch med kemiska tecken. 2 volymer.

Bruks och åldersrelaterat slitage, någon påskrift, eventuellt saknas titelbladet på boken om kemi. Ej genomgången

437394

2017-02-15