Ljusstakar fransk empire brännförgylld brons
Klubbat för:
62 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, fransk empire, parisarbeten, omkring 1815, för 3 ljus vardera, brännförgylld och patinerad brons, ljushållare uppburen av segergudinnan Viktoria, dekor med svanar och lyra, höjd 47,5 cm
Slitage och lagningar
437538
2017-02-03