Ljusstakar fransk empire brännförgylld brons

Såld för:

62 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, fransk empire, parisarbeten, omkring 1815, för 3 ljus vardera, brännförgylld och patinerad brons, ljushållare uppburen av segergudinnan Viktoria, dekor med svanar och lyra, höjd 47,5 cm

Slitage och lagningar

437538

2017-02-03