Elli Hemberg träskulptur

Elli Hemberg träskulptur
Elli Hemberg träskulptur
Elli Hemberg träskulptur
Elli Hemberg träskulptur
Elli Hemberg träskulptur
Elli Hemberg träskulptur
Elli Hemberg träskulptur
Elli Hemberg träskulptur

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ELLI HEMBERG (1896-1994), "Vågen", trärelief, 1960-tal, monogramsignerad EH, längd ca 112 cm

LITTERATUR: "Elli Hemberg: 1896-1994 - En konstnärsbiografi" av Beate Sydhoff, sid 124

437575

2017-02-13