Design Nils Emil Lundström Modern Keramik
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
NILS EMIL LUNDSTRÖM (1865-1960), vas, Rörstrand 1900-talets början, porslin, dekor i underglasyrfärger, blomma i relief signerad NL Rörstrand samt inpressat 12252 HP(modellerad av Hilma Persson), höjd ca 33 cm
437630
2017-03-19