Design Nils Emil Lundström Modern Keramik

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

NILS EMIL LUNDSTRÖM (1865-1960), vas, Rörstrand 1900-talets början, porslin, dekor i underglasyrfärger, blomma i relief signerad NL Rörstrand samt inpressat 12252 HP(modellerad av Hilma Persson), höjd ca 33 cm

437630

2017-03-19