Seton Ekolsund såssnipa England 1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SÅSSNIPA, sterlingsilver, Edinburgh, 1700-talets mitt, höjd ca 9,5 cm, otydliga stämplar, mästarstämpel sannolikt HC, namngravyr i botten, S för Seaton, vikt ca 277 g

Mindre inbuktningar vid fötterna

437637

2017-02-14