Seton Ekolsund såssnipa England 1700-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÅSSNIPA, sterlingsilver, Edinburgh, 1700-talets mitt, höjd ca 9,5 cm, otydliga stämplar, mästarstämpel sannolikt HC, namngravyr i botten, S för Seaton, vikt ca 277 g
Mindre inbuktningar vid fötterna
437637
2017-02-14