Tillbaka till katalog

Seton Ekolsund Dosor etui silver

Seton Ekolsund Dosor etui silver
Seton Ekolsund Dosor etui silver
Seton Ekolsund Dosor etui silver
Seton Ekolsund Dosor etui silver
Seton Ekolsund Dosor etui silver
Seton Ekolsund Dosor etui silver
Seton Ekolsund Dosor etui silver
Seton Ekolsund Dosor etui silver
Seton Ekolsund Dosor etui silver
Seton Ekolsund Dosor etui silver

Klubbat för:

1 900 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

DOSOR, ETUI, 4 dlr, silver, 18/1900-tal, den kvadratiska märkt "Patrick" (Patrick Seaton), England och Sverige, längd 4,5-8 cm, vikt ca 178 g

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.

Kuntoraportti

Auktionsnummer:

437651

Päivämäärä:

2017-02-14