William Avar olja
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
WILLIAM AVAR (Sédéh, Iran 1917-2012 Stockholm): L´amour entre le soleil et la vierge, olja på duk, signerad och daterad W.Avar -68, 46x65 cm
UTSTÄLLD:
Genève, Petit Palais, Musèe des Beaux-Arts de la ville de Paris, William Avar, 29 oktober-29 november 1970, katalognr 1.
Läs mer
437652
2017-04-07