William Avar olja

William Avar olja
William Avar olja
William Avar olja
William Avar olja
William Avar olja
William Avar olja
William Avar olja
William Avar olja

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

WILLIAM AVAR (Sédéh, Iran 1917-2012 Stockholm): L´amour entre le soleil et la vierge, olja på duk, signerad och daterad W.Avar -68, 46x65 cm

UTSTÄLLD:
Genève, Petit Palais, Musèe des Beaux-Arts de la ville de Paris, William Avar, 29 oktober-29 november 1970, katalognr 1.

Läs mer

437652

2017-04-07