Birger Ekman salongsbord "världsdelarna"
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BIRGER EKMAN, Mjölby intarsia, salongsbord, 1940-tal, "världsdelarna", fanérat i olika träslag, skulpterat underrede i björk, höjd 63, diameter 100 cm, bordsskiva i glas
Smärre fanerskador
437653
2017-02-04