Birger Ekman salongsbord "världsdelarna"

Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord
Birger Ekman salongsbord

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BIRGER EKMAN, Mjölby intarsia, salongsbord, 1940-tal, "världsdelarna", fanérat i olika träslag, skulpterat underrede i björk, höjd 63, diameter 100 cm, bordsskiva i glas

Smärre fanerskador

437653

2017-02-04