Kanna Gustavsberg 1800-tal

Kanna Gustavsberg 1800-tal
Kanna Gustavsberg 1800-tal
Kanna Gustavsberg 1800-tal
Kanna Gustavsberg 1800-tal
Kanna Gustavsberg 1800-tal
Kanna Gustavsberg 1800-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KANNA, porslin, 1800-tal, nyrenässans, Gustavsberg, daterad 1871, vit glasyr, reliefdekor av böljande tulpaner, höjd ca 32 cm

Slitage, krackeleringar

437654

2017-02-04