Skål strösked och sked silver
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅL, STRÖSKED, SKED, silver, skålen stämplad Olof Staverfelt, Östersund 1913, halvklotformad, invändigt förgylld, diameter 20 cm, höjd 7 cm, strösked stämplad J. P. Larsson, Halmstad 1893, graverad dekor, syltsked stämplad 1923, total vikt ca 375 g
Gåvoinskription
437679
2017-02-08