Skål strösked och sked silver

Skål strösked och sked silver
Skål strösked och sked silver
Skål strösked och sked silver
Skål strösked och sked silver
Skål strösked och sked silver
Skål strösked och sked silver
Skål strösked och sked silver
Skål strösked och sked silver

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, STRÖSKED, SKED, silver, skålen stämplad Olof Staverfelt, Östersund 1913, halvklotformad, invändigt förgylld, diameter 20 cm, höjd 7 cm, strösked stämplad J. P. Larsson, Halmstad 1893, graverad dekor, syltsked stämplad 1923, total vikt ca 375 g

Gåvoinskription

437679

2017-02-08