Seton Ekolsund fat ljusstakar tenn
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, LJUSSTAKAR, 3 dlr, tenn, Martin Artedius, Norrköping, 1800, ljusstakar, höjd 15,5, fat, otydliga stämplar, Stockholm, 1700-tal, diam 36 cm.
Slitage samt en ljusstake med skador.
437714
2017-02-14