Seton Ekolsund fat ljusstakar tenn

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, LJUSSTAKAR, 3 dlr, tenn, Martin Artedius, Norrköping, 1800, ljusstakar, höjd 15,5, fat, otydliga stämplar, Stockholm, 1700-tal, diam 36 cm.

Slitage samt en ljusstake med skador.

437714

2017-02-14