Tillbaka till katalog

Seton Ekolsund puddingformar 1800-tal

Seton Ekolsund puddingformar 1800-tal
Seton Ekolsund puddingformar 1800-tal
Seton Ekolsund puddingformar 1800-tal
Seton Ekolsund puddingformar 1800-tal
Seton Ekolsund puddingformar 1800-tal
Seton Ekolsund puddingformar 1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

Beskrivning

PUDDINGFORMAR för glass, 2 st, förtennad koppar, längd ca 18 cm, 1800-tal

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

437715

Datum:

2017-02-14