Bägare skål skedar silver

Bägare skål skedar silver
Bägare skål skedar silver
Bägare skål skedar silver
Bägare skål skedar silver
Bägare skål skedar silver
Bägare skål skedar silver
Bägare skål skedar silver
Bägare skål skedar silver
Bägare skål skedar silver
Bägare skål skedar silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

BÄGARE, 3 st., SKEDAR, 2 st, SKÅL, silver, bägare med namninskription, stämplad 1917, 2 mindre graverade bägare, höjd 19, 6,5 och 4,5 cm, total vikt 305 g, skål med genombruten dekor, engelska stämplar, diameter 13 cm, vikt 72 g, såsslev med genombruten bladdekor och kaffesked med samemotiv, vikt ca 40 g

Zustandsbeschreibung

inskriptioner, bucklor

437796

2017-02-08