Bägare skål skedar silver
Klubbat för:
1 200 SEK
Schätzwert
1 000 SEK
Beschreibung
BÄGARE, 3 st., SKEDAR, 2 st, SKÅL, silver, bägare med namninskription, stämplad 1917, 2 mindre graverade bägare, höjd 19, 6,5 och 4,5 cm, total vikt 305 g, skål med genombruten dekor, engelska stämplar, diameter 13 cm, vikt 72 g, såsslev med genombruten bladdekor och kaffesked med samemotiv, vikt ca 40 g
Zustandsbeschreibung
inskriptioner, bucklor
437796
2017-02-08